MATTA, troligen Meshed, semiantik, signerad, ca 403 x 305 cm.

Rött fält med palmettmönster. Mörkblå huvudbård med palmetter och beige samt blå sekundärbårder.

Slitage, ställvis omfattande. Kant- och fransskador. Lagad. Ställvis målad.

Utropspris
10 000 SEK