CARL FAGERLUND, taklampor, ett par Orrefors, 1970-tal.
Stomme av mässing. Glas med reliefdekor. Fyra ljuspunkter. Diameter ca 35 cm, höjd ca 25 cm.
Slitage. Ej funktionstestad.