VÄGGAPPLIQUE, glas, Venetiansk stil, Sverige 1900-talets andra kvartal.

Fäste av mässing. Dekor av blommor och bladverk. Två svängda ljusarmar. Höjd ca 41 cm.

Ej funktionstestad. Några nagg och repor. Smärre slitage.

Proveniens

Biograf Röda kvarn, Borås.

Utropspris
1 500 SEK