SKRIVBORD, omkring år 1900.

SKRIVBORD, omkring år 1900.

Fanerad med bl a valnöt. Dekor av intarsia. Infälld skrivskiva. Tre lådor. Två dörrar med bakomliggande bakomliggande förvaring. Bredd 125, djup 61, höjd 79 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Torrsprickor. Förstärkningar. Avslag. Delvis maskstungen.

Utropspris
3 000 SEK