LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPOR, 2 ST. Orno, 1950-tal.
Mässing. Foten beklädd i läder, skärmen akryl och tyg. Höjd 151 cm.
Slitage, sprucken akrylkupa, skada på lädret.