RESEUR, mässing, signerad "Potonie Paris", Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Stomme av mässing med infällda fasetterade glasplattor, överdel med handtag. ankargång, urverk med slag, Originaletui. Höjd 15, schatullets höjd 19,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Går ej.

Utropspris
2 500 SEK