Mittsten ca 0,30ct. Kvalitet ca H-I/VS-SI. Tillverkad av Iduna AB. Storlek 17,5/55. 18K vitguld. Vikt 3 gr.
Obetydligt ytslitage. Repor på skenans undersida.