HANS-AGNE JAKOBSSON, blombord, "M 76", Markaryd, 1960-/70-tal.
Ställning i svartlackerat stål med tre insatser av koppar för blommor. Längd 74. Bredd 22,5. Höjd 50 cm.
Slitage. Smärre fläckar.