THURE ÖBERG, DEKORATIONSFAT, 6 st, porslin, signerade T. Öberg 1925, Arabia.
Landskapsbilder från Finland. Tre fat med ø 26 cm, tre fat med ø 16 cm.
Smärre slitage. En med krackelyr.