LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA, Orno, 1960-1970-tal.
Konformad metallkupa, höjd 30 cm, diameter 27 cm. Stämplad av tillverkaren "Orno".
Ej funktionstestad. Slitage. Invändigt senare bemålning.