DORRIT VON FIEANDT, SERVIS, 20 delar, keramik, signerade DF.
"Skogsbär". Flerfärgad glasyr.
8 tallrikar, ø24 cm.
2 skålar med lock, höjd 18-24 cm.
9 skålar, ø14-16 cm.
Serveringsfat, ø31,5 cm.
Helhetsintrycket är gott. Enstaka små skador och nagg.