KEDJAR, 2 st samt BERLOCKER, 2 st, prydnad med seedpärlor, 18K guld.

Kedjor, fantasilänk. Längden ca 6 cm och 7 cm. Låset troligen stämplad Ludvig Axelson, 1894. Berlock, rund med en blå sten omgivs av seedpärlor. Diameter ca 1,5 cm. Berlock, droppformad med en blå sten, en röd sten och en vit kula. Höjd ca 2 cm. Totalvikt ca 11,9 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
3 800 SEK