Design
941895

LISBET OCH GOCKEN JOBS, skålfat av fajans. Egen verkstad i Stockholm, omkring 1940.

Runt med handmålad dekor av ansikten. Polykroma färger. Signerad jobs. Diameter ca 17,5 cm.

Krackelyrer och glasyrmistor.

Utropspris
1 500 SEK