Sex koppar med fat, sex äggkoppar, fyra mattallrikar, två sopptallrikar, en större assiett och tre mindre assietter, kanna, karott, fyra ugnsformar och en gräddkanna.
Bruksskick. Lock saknas till karotten. Repor.