Design
942084

HERTHA BENGTSSON, servisdelar, 29 st, porslin, "Koka blå" Rörstrand, i produktion 1956-88.

Sex koppar med fat, sex äggkoppar, fyra mattallrikar, två sopptallrikar, en större assiett och tre mindre assietter, kanna, karott, fyra ugnsformar och en gräddkanna.

Bruksskick. Lock saknas till karotten. Repor.

Utropspris
1 500 SEK