KONSOLBORD

Sengustavianskt, omkring år 1800.

Bronserad och förgylld stomme med dekor av pärlstav, löpande hund och fleuroner. Sarg med figurmedaljong. Stenskiva. Längd 92 cm. Bredd 50,5 cm. Höjd 83 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Sprickor. Skador. Lagningar. Renoverat och kompletterad. Mögelsporer. Källardoft.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H3

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 15 000 SEK

    9 000
    943 EUR
    1 109 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (8 bud)
    710 aug 17:559000SEK
    5 9 aug 17:118500SEK
    6 8 aug 21:508000SEK