KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-talets slut.

Bronserad och förgylld stomme med dekor av pärlstav, löpande hund och fleuroner. Sarg med figurmedaljong. Stenskiva. Längd 92 cm. Bredd 50,5 cm. Höjd 83 cm.

Slitage. Sprickor. Skador. Lagningar. Renoverat och kompletterad. Mögelsporer. Källardoft.

Utropspris
15 000 SEK