MATTA, troligen Isfahan, part silk, signerad, old, ca 164 x 109 cm.

Fält med moskémotiv i nisch. Hallonröd bård med figurala fält och mörka sekundärbårder.

Bruksskick. Fläckar.

Utropspris
5 000 SEK