Teak, oval skiva, medföljer två iläggsskivor à 55 cm vardera, längd 155, bredd 100, höjd 72 cm. 7 stolar med fast klädd sits, stämpelmärkta, två olika modeller på stolarna.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Märken. Sliten klädsel.