HYLLA, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med mahogny. Två lådor i sarg. Ett hyllplan undertill. Längd 80 cm, bredd 32 cm, höjd 78 cm.

Bruksskick. Krackelyrer i lacken. Märken. Hål borrat för sladdar på bakstycket.

Utropspris
1 500 SEK