Matbord, 8 stolar och en karmstol. Bordsskivan 118x100 cm, två klaffar à 30 cm, bordets höjd 73,5 cm. Två iläggsskivor à 40 cm.
Stolarna med löstagbar sits med grön tygklädsel, sitthöjd ca 47 cm, bredd 45 cm, totalhöjd 93 cm. Karmstolens sitthöjd 45 cm.
Smärre slitage. Fanerskada.