INGEBORG LUNDIN, skål, Orrefors 1974, Ariel.
Rund nedåt avsmalnande. Dekor av luftbubblor i form av trianglar och rektanglar i svagt gultonat mot blå fond. I varje triangel och rektangel finns en cirkel i blått. Signerad ORREFORS Ariel Nr 445-E4 Ingeborg Lundin. Höjd ca 11,5 och diameter 17,5 cm.
Några smärre små utvändiga stötmärken och repor.