KOSTA BODA, SELTERGLAS, 12 st samt STARKVINSGLAS, 8 st, glas, "Odelberg", Kosta, 1900-talets andra hälft.
Slipad, etsad och förgylld dekor. Selterglas, höjd 9 cm, Starkvinsglas på vadratisk fotplatta. Höjd 11,5 cm.
Förgyllningen med slitage. Något fotnagg.