KARL ERIK EKSELIUS, karmstolar 6 st samt matobord/konferensbord, Ströms Möbler Målilla, 1900-talets senare del
Ek och bok, stolarna med fast stoppad sits och rygg, bordet (ej av Ekselius), diameter 128, höjd 74 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor.