RING, med gammalslipade diamanter och troligen naturliga halvpärlor. Diamanter totalt ca 1,00ct.

Diamanter Ø ca 2,80-3,70 mm. Storlek 16,5/52. 18K guld, ej stämplad. Totalvikt ca 3,8 g.

Slitage. En diamant med synbara inneslutningar. En pärla med nagg. Spricka i skenan. Spår av renovering. Slitage på pärlornas yta.

Utropspris
4 500 SEK