MATTA, rölakan, ca 306,5 x 191 cm, signerad GK, Sverige omkring 1960.

Benvit botten med tre stora trappstegsmedaljonger i gult samt olika bruna, gröna och terrakottafärgade nyanser. Bred bård med trappstegsmönster och små rutor.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador.

Utropspris
2 000 SEK