BÅLSKÅL med lock, fat och slev, glas, Ryssland, 1800-talets mitt.

Frostat och bemålat glas, 3 delar, märkt med monogram under krona undertill. Diameter 25, höjd 31 cm.

Slev lagad. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK