KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, med svenska importstämplar, 1931.
Rik reliefdekor av rosor och kartuscher. Lockknopp i form av ros. Kaffekanna. Gräddkanna och sockerskål invändigt förgyllda. Höjd 12-24 cm. Total vikt ca 1460 gram.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Gravyr av monogram och datum.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.