ELIS BERGH, glasservis, 34 delar, "Karlberg", Kosta, 1900-talets första hälft.

Fasettslipade. 8 vinglas, höjd 12, 6 champagneglas, höjd 16, 5 selterglas, höjd 8, 4 snapsglas, höjd 7 cm, 6 starkvinsglas, höjd 10, 5 likörglas, höjd 10 cm.

Fåtal nagg.

Utropspris
2 000 SEK