Fanerade med teak, svartmålade gavlar. Två sektioner med ett par skjutdörrar vardera med bakomliggande hyllinredning. Mellanliggande skrivdel med två lådor. Brännstämplade. Total längd 236, bredd 40, höjd 162 cm.
Slitage. Repor. Fläckar.