JOHAN OSKAR CANTZLER, olja på duk, signerad och otydligt daterad 18 (-)7.
45,3 cm x 32,4 cm.
Troligen Konstakademien, Stockholm, 1887. (Enligt tidigare internationell katalogisering).
Baktill med urklippt etikett från internationell utställningskatalog. Katalognummer 308.