Johan Oskar Cantzler

(Sverige, 1844-1921)
Johan Oskar Cantzler
(Sverige, 1844-1921)

JOHAN OSKAR CANTZLER, olja på duk, signerad och otydligt daterad 18 (-)7.

45,3 cm x 32,4 cm.

Troligen Konstakademien, Stockholm, 1887. (Enligt tidigare internationell katalogisering).

Baktill med urklippt etikett från internationell utställningskatalog. Katalognummer 308.

Utropspris
4 000 SEK