ERIK HÖGLUND, hallmöbel, 2 delar, spegel samt byrå, Eriksmåla Glas, Eriksmåla, 1970-tal.
Bemålat trä i rött och rosa. Spegel med brännmärkning samt etikett. Byrå med brännmärkning. Spegel, höjd 113 x 55 cm. Byrå med en låda: Längd 73, höjd 45, bredd 35,5 cm.
Smärre slitage. Enstaka fläck.