SOFFBORD, inköpt hos Nordiska Kompaniet, troligen från Italien. 1970-tal.

Mässing och metall samt med skiva och undervarande hyllplan av glas. Längd ca 103, bredd ca 53, höjd ca 48 cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre missfärgad.

Utropspris
3 000 SEK