GLASSERVISDELAR, 60 pcs, "Diamante", kristall, Bianco Dolomiti, Italien, 1960-tal. Vissa etikettmärkta.

Spumanteglas: 12 st, höjd 11 cm
Vittvinsglas: 12 st, 13 cm
Rödvinsglas: 12 st, 16 cm.
Grogg glas, 12, 14 cm
Whiskyglas: 12 st, 7 cm.

Proveniens

Inköpta på Nordiska Kompaniet 1960-tal.

Utropspris
4 000 SEK