Fanerad med teak. Underdelar med lådor samt en med skåpdörrar. Lösa överdelar med hyllplan, en del med skjutdörrar i glas. Stämpelmärkt. Längd 61, 100, samt 101 cm, bredd 50 samt 52 cm, höjd 175 cm. Nyckel finns.
Bruksskick. Ställvis blekt. Fläckar.