SKRIN, silver, GAB, Stockholm, 1913. Totalvikt ca 649 gram.

Gångjärnsförsett lock. Insidan träbeklädd. Vid lockets front en blå/grön sten. Längd ca 13, bredd ca 9,5, höjd ca 6,5 cm.

Slitage. Repor. Anlupen.

Utropspris
2 000 SEK