Stekfatet med dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap. Bojanen med dekor i underglasyrblått av stiliserad växtslingor med lyckotecken. Längd 9- 31 cm.
Bruksslitage. Flertalet nagg. Bojanen med sprickor i botten. Bojanens lock ej tillhörande.