LJUSAMPEL, empirestil 1900-talets mitt

Metall. Sex svängda ljusarmar med motiv av bevingade karyatider, grönpatinerad skål med avslutande kotteknopp. Diameter 55, höjd 75 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor.

Utropspris
2 000 SEK