GRETE PRYTZ-KITTELSEN, skålar och vaser, 27 delar, stål och emalj, märkta Catrineholm, Norway, 1950-/60-tal.
Tolv skålar samt två vaser, mönster "Streck", diameter 10 cm. Vasernas höjd 24 cm. Två serveringsskedar. Tolv tallrikar samt skål, mönster "Cathedral", diameter 19 cm.
Smärre bruksslitage.