MINIATYRORDNAR, 7 st, varav 5 st, 18k guld och emalj", bl.a. Nordstjärneorden" och "Vasaorden", CF Carlman, Stockholm.
Monterade på släpspänne med knapp. Längd 10 cm. Höjds 2,5 cm. Två monterade miniatyrer av Vasaorden och Nordstjärneorden, CF Carlman, Stockholm, medföljer, höjd 1,2 cm.
Ställvis slitage. Emaljskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.