Monterade på släpspänne med knapp. Längd 10 cm. Höjds 2,5 cm. Två monterade miniatyrer av Vasaorden och Nordstjärneorden, CF Carlman, Stockholm, medföljer, höjd 1,2 cm.
Ställvis slitage. Emaljskador.