MELLANFORMATSKAMERA SAMT TILLBEHÖR

Rolleiflex 2,8 E, nr 1633263, Tyskland, 1956-59.

Kamerahus med Planar 1:2.8 f=80 mm Bland tillbehören finns ett löst objektiv Heidosmat-Rolleinar 2-38 samt 16 filter (UV-filter samt olika färger). Kameraväska från Hasselblad medföljer.

Konditionsrapport

Bruksslitage med några märken. Torrsprickor vid etuier. Optik med damm och slöja. Väska med flertalet skador.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss