Stomme av målat stålrör. Sits, rygg och armlän av trä. Stapelbara. sitthöjd 41 cm.
Slitage. Färgbortfall. Senare målning. Rostangrepp. Skador på trä. Vissa palkor lösa. En sits saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10