JOSEF FRANK, biblioteksbord, modell 648, Firma Svenskt Tenn.
Körsbär. Brännmärkt AB Eriksson & Söner, Möbelsnickeri, Vrena. Längd 200. Bredd 50. Höjd 72 cm.
Smärre slitage. Blekt. Fanerskada vid hörn. Fläckar.