ATLAS NOVUS SIVE TABULAE GEOGRAPHICAE... Tobias Conrad Lotter (1678-1757), Augsburg.

Folio. Senare ombindning. Graverad frontespis av Martin Gottfrid Grophius i svart och vitt. 36 handkolorerade kartor.
Indexsidan saknas.
ATLAS NOVUS SIVE TABULAE GEOGRAPHICAE TOTIUS ORBIS FACIEM, PARTES IMPERIA, REGNA ET PROVINCIAS EXHIBENTES, EXACTISSIMA CURA IUXTA RECENTISSIMAS OBSERVATION. AERI INCISAE ET VENUM EXOPOSITAE A TOBIA CONRADO LOTTER CHALCOGR. ET GEOGRAPHO AUGUSTAE VINDELICORUM

Fläckar. Nötta kanter. Pappersförlust. Bruksskick. Titelsidan med kantlagning

"Planispherium Coeleste
"Mappa Totius Mundi"
"Europa"
"Asia"
"Africa"
"America Septentrionalis"
"America Meridionalis"
"Regna Portugaliea et Algaribe"
"Hispania"
"Le Royaume De France"
"La Grande Bretagne"
"XVII. Provinciae Belgii..."
"Belgica Foederata..."
"Italia"
"Neapolis Regnum"
"Helvetiae"
"Germania"
"Mappa Geographica exhibens Postas... Totius Geramiae"
"Bohemia"
"Brandenburger, Pomeraniae, Mecklenburgicus"
"Daniae Regnum"
"Norwegin... Finmarchiam"
"Suciae"
"Finlandiae"
"Imperium Russiae Magnae"
"Livoniae et Curlandiae Ducatus"
"Borussiae Regnum"
"Regnum Poloniae"
"Magnus Ducatus Lithuania"
"Tabula Hungaria"
"Magni Turcarum Dominatoris Imperium per Europam, Asiam, et Africam..."
"Graecia Nova..."
"Terra´Sancta sive Palaestina..."
"Opulentissimum Sinarum Imperium.."
"Opulentissimi Regni Persiae"
"Carte Nouvelle de'l Amerique Angloise..."

Utropspris
30 000 SEK