Rolexannonser, främst hämtade från National Geographics, ca 1947 - 1995, bl.a. för Explorer 1016, Datejust 5030, Submariner 16800. Blandade auktionskataloger från 1990-talet, bl.a från CHRISTIE'S 1998. Diverse klocklitteratur, bl.a från IWC, Blancpain.
Slitage.