Allmoge
955945

SKÅP, allmoge, daterad 1850, Finland.

Framtagen originalmålning. Pardörrar med bakomliggande hyllinredning, upptill två draglådor. Bredd 142 cm, djup 54 cm, höjd 102 cm.

Åldersrelaterat slitage, stötmärken. Renoverad. Lagad. Kompletterad.

Utropspris
400 EUR