FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KAFFESERVIS, 7 delar, risporslin, signerade Arabia F.H.Kj. Made in Finland.
6 snarlika moccakoppar med fat och en skål. Koppens höjd ca 4,5 cm. Skålens höjd 10 cm. Två fat utan kopp medföljer.
Kantnagg med hårfin spricka i en kopp. Enstaka smärre tillverkningsdefekter i fatens glasyr.