Dekor i underglasyrblått. Sandströare, porslin, 1700-tal. Ca 5 x 5 x 5,5 cm.
Saltkar, porslin blå/vit ca 1700 tal, ca 9 x 6,5 x 3,5 cm.
Tedosor, 3 st, snarlika porslin, blå/vit med förgyllning, ca 11 x 9 x 4 cm.
Slitage. Märken. Nötta kanter. Smärre färgbortfall.