Design
959657

TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal. Höjd ca 20 cm.

Stomme i mässing och vitlackerad metall. Behängd med glascylindrar. Etikettmärkt. Diameter ca 55 cm.

Slitage. Nagg. Ej funktionstestad. Något anlupen metall.

Utropspris
2 000 SEK