MINIATYRER

Tre stycken, keramik. Kina samt sydostasien, sekelskiftet 1900, samt äldre.

Två från sekelskiftet 1900, med motiv av figurer, längder 5/5,5 cm.
En med motiv av figur på djur.

Konditionsrapport

Slitage, en figur med lagningar.

Proveniens
From the Collection of Åke Bjurhammar (1932-2017).
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L11

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46-73-940 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    300
    31 EUR
    36 USD

    Budhistorik (1 bud)
    112 okt 17:55300SEK