MINIATYRER, tre stycken, keramik. Kina samt sydostasien, sekelskiftet 1900, samt äldre.

Två från sekelskiftet 1900, med motiv av figurer, längder 5/5,5 cm.
En med motiv av figur på djur.

Slitage, en figur med lagningar.

Proveniens

From the Collection of Åke Bjurhammar (1932-2017).

Utropspris
1 500 SEK